„WSZYSTKO O… PSZCZOŁACH”

 Hejka!

Dziś chciałabym Was serdecznie zaprosić na recenzję wyjątkowej książki dla dzieci.  Seria "Wszystko o...." , jest wyjątkowa, edukacyjna, bardzo przyjazna dla naszych dzieciaków. Porusza tematy związane ze zwierzętami, które potrafią zainteresować, zaintrygować i zaciekawić nawet dorosłych. Dziś mam dla Was recenzję książki, "Wszystko o... Pszczołach!" Wydawnictwa Dragon. Zapraszamy serdecznie!


Książka dotarła do nas bardzo szybko. Pięknie się prezentuje już sama okładka.  Żółta, niczym pszczółki, o których opowiada. Intrygująca okładka, zdecydowanie zaciekawi dzieciaki. Mamy na niej pszczelarza, a także kilka uroczych pszczół.
Grafiki w tej książce są naprawdę piękne. Wszystko jest ślicznie zilustrowane.  Tak pięknie stworzone grafiki, wciągają nasze dziecko. Moja siostrzenica Kaja, z zachwytem przerzucała kolejne strony, oglądając właśnie obrazki i chętnie słuchała opisów, które czytała jej mama.


Ciekawostki, które zostały zawarte w książce, z całą pewnością zaciekawią również dorosłych. Sama nie wiedziałam, że pszczoły widza świat na niebiesko, albo, że królowa pszczół może mieć aż dwa miliony córek. Co mnie troszkę rozśmieszyło, ale również jest fajną ciekawostką, to fakt, że pszczoły porozumiewają się, tańcząc.  Tych ciekawostek w tej książeczce jest naprawdę wiele. Cała masa fajnej wiedzy, podana w ciekawy i zabawny sposób. Dziecko przy takiej książce jest zaciekawione, zainteresowane i chętnie słucha. Takie książki sprawią, że nasze dzieci złapią tego bakcyla ciekawości świata. A świat zwierząt potrafi być naprawdę ciekawy i interesujący! Tak mało wiemy o tych zwierzakach, tak wiele ciekawostek i tajemnic skrywają. 

I powiem Wam, że nawet chciałabym Wam tu jeszcze więcej o tych cudownych zwierzętach, jakimi są pszczoły poopowiadać, ale nie chce Wam psuć niespodzianki! Warto samemu zakupić egzemplarz i to wszystko sobie z dzieckiem poczytać. Naprawdę mogą Was te fakty zaskoczyć! Więc będzie to świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, oraz do poszerzenia swojej wiedzy, o ciekawe wiadomości ze świata zwierząt.

Cała seria "Wszystko o..." zasługuje na jedną wielką pochwałę. To zdecydowanie warta polecenia seria. Warta zakupu i godzin czytania, oglądania obrazków. Z chęcią Kaja wraca do tej książki, a także do książki "Wszystko o Sowach", którą również mieliśmy przyjemność dla Was recenzować w tym wpisie.  

Wszystko o pszczołach 
Autor: Jack  Guichard
Ilustrator: Carole Xenard
Format: 230×285 mm
Objętość: 64 strony
Rok wydania: 2017


Współpraca z :Wydawnictwo Dragon

Komentarze

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka