Wady i zalety Internetu... choć ja skupię się na zaletach!

 Hejka!

Czy pamiętacie świat bez Internetu? Oj tak! Taki świat istniał i miał się całkiem dobrze. Ba! Ludzie funkcjonowali nawet bez smartfonów. I dawali sobie radę. Jednak by znaleźć konkretną informację, trzeba było się nieźle nagimnastykować. Odwiedzać biblioteki, szukać książek tematycznych, a w nich danej informacji. Co prawda do dziś też tak się robi, ale w dobie Internetu, możemy wszystko przyśpieszyć!I to chyba jest największą zaletą. Mając pod ręką telefon, od razu możemy wyszukać interesującą nas rzecz. Czy jest to przepis na ciasto, szybki pomysł na obiad, informacje do zadania domowe, czy nawet szukanie interesujących nas produktów, czy usług.

Wszystko mamy w jednym miejscu, dosłownie pod ręką. I wystarczy szybkie łącze z Internetem i możemy "zwojować świat". I nie tylko szukamy tego co jest dostępne w naszym rejonie, ale również łączymy się z całym światem. W taki oto sposób możemy z dużą łatwością szukać rzeczy nieodstępnych dla nas.

Internet ma też swoje wady. Myślę, że każdy wyciągnie wnioski dla siebie i każdy inne te wady zauważa. Ja myślę, że największą wada jest to, że ludzie więcej czasu spędzają w domu, więcej czasu marnują przed  komputerem na pierdołach i ograniczają kontakt między ludzki. Nad tym jednak możemy popracować, jeśli tylko zauważymy ten fakt i będziemy go chcieli poprawić.

Największa zaletą Internetu jest dla mnie możliwość wyszukiwania Informacji, a także zamawiania rzeczy i wyszukiwanie usług w mojej okolicy. Kiedyś używało się do tego książki telefonicznej, a teraz googla! Możemy łatwo wyszukać różnego rodzaju produkty, nawet te bardzo specyficzne i skierowane do konkretnego targetu. Zaczynając od ubrań, kosmetyków, chemii, czy spożywki. Z polski, od lokalnych dostawców, ekologiczne, jakie tylko chcemy. Możemy znaleźć tu wszystko i zamówić z dostawą do domu na kolejny dzień. 

A jeśli jesteście firmą i potrzebujecie bardziej sprecyzowanych narzędzi, czy rzeczy, to również to znajdziecie.  Na przykład na stronie  www.midatech.pl znajdziecie szybko złączki, węże, węże PCV, węże spawalnicze, zwijacze i inne potrzebne zaopatrzenie techniczne dla firm przemysłu technicznego.  Na innych portalach znajdziecie również półprodukty, które pozwolą Wam stworzyć własną firmę, własne produkty.
Internet ma naprawdę ogromny potencjał i używając go w dobrych celach, możemy korzystać z  tych wszystkich dobroci w każdej chwili.

Z chęcią poczytam, za co wy cenicie Internet i do czego najczęściej go używacie!

-----------------
Współpraca płatna

Komentarze

 1. Pamiętam jak byłam dzieckiem, to nawet nie każdy miał zwykły telefon stacjonarny. Ile się człowiek wtedy nagimnastykował, żeby cokolwiek załatwić. A już nie daj Boże, kiedy ktoś w nocy zachorował! Biblioteki były pełne ludzi, codziennie czekało się na list, to było naprawdę przeżycie :) Cieszę się jednak, że jest ten internet, życie jest dużo prostsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Internet daje wiele możliwości, tylko trzeba korzystać z niego z rozwagą i zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Duża zaletą internetu jest właśnie możliwość zakupów przez internet :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużą zaletą internetu jest właśnie możliwość robienia zakupów :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka