Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

 Hej!

Tworzenie własnego biznesu nie jest łatwe. O tym każdy wie. Jednak posiadanie swojego własnego biznesu, który będzie przynosił pieniądze, potrafi być niezwykle satysfakcjonujące. Dla wielu z nas, to właśnie nasza własna firma, nasz produkt czy usługa, to spełnienie marzeń. Myślę, że o każde z marzeń warto dbać i warto dążyć do ich spełnienia.  Pierwszy etap naszej własnej marki, naszej własnej firmy to pomysł. Pomysł na produkt, pomysł na usługę, pomysł na firmę. Kolejny krok to jej wizerunek i o tym dziś porozmawiajmy!Myślę, że jedną z cięższych rzeczy przy prowadzeniu swojego biznesu, jest konkurencja. To ona wymaga od nas stałego zaangażowania, to ona zmusza nas do wdrażania nowych pomysłów, do stawania się coraz lepszym. W końcu zależy nam, by nasz klient został przy nas, a nie odszedł gdzie indziej. O klienta również należy właściwie zadbać. To dzięki niemu nasza firma istnieje i to wszystko ma sens. Musimy więc zadbać o kilka istotnych rzeczy, aby zwrócić na jego uwagę na siebie.

I to również rzecz jest dość skomplikowana. Zaczynamy od nazwy. Ona musi być chwytliwa, zapadająca w pamięć, ale również powinna nawiązywać do naszej firmy, do usług, czy produktów, jakie klientowi proponujemy. Uważam, że to dość istotny punkt, który może sprawić wiele kłopotów. Istnieje jednak wiele inspiracji wokół nas, z których warto skorzystać.

A gdy mamy już nazwę, wtedy tworzymy logo. To ono jest komunikatem, jaki firma wysyła klientowi. Dobrze zaprojektowane logo, zwróci uwagę danej osoby, zatrzyma ją na chwilę i wpadnie w pamięć. To symbol, który nas reprezentuje, który może wywołać emocje lub skojarzenia. To właśnie logo wpływa na odbiór naszej firmy przez klienta. Warto poświęcić mu nieco czasu, warto odpowiednio je dopasować. Możemy skorzystać z pomocy innych lub możemy takie logo zaprojektować sami. W Internecie znajdziemy wiele ciekawych stron z poradami oraz aplikacji, które nam w tym pomogą.

A gdy mamy już nazwę i logo, wtedy musimy zadbać o odpowiedni szyld (o ile lokal, w którym prowadzimy firmę). Firma  https://veraco.pl/ tworzy naprawdę piękne, wizualne szyldy, tablice informacyjne, totemy reklamowy i inne produkt, które pomogą nam w reklamie naszej firmy. Zadbają również o odpowiednią jakość, która sprawi, że nasz szyld czy reklama będzie porządnie wykonana i szybko się nie zniszczy. Szyld reklamowy potrafi być naprawdę dobrą i skuteczną formą komunikacji. Pomoże on przyciągnąć wzrok klienta, zapadnie w pamięć i zaciekawi. Firma ta wykorzystuje najnowocześniejsze maszyny, które  wykonają najróżniejsze formy i kształty, dlatego też można zaszaleć z reklamą naszego produktu. Kreatywne pomysły przeniesione właśnie na taką reklamę, mogą być naprawdę skuteczną formą reklamy. 

Ostatnim punktem, którego nie warto omijać, gdy chcemy stworzyć firmę, jest reklama w mediach społecznościowych. W tych czasach również jest podstawą. Warto zadbać o widoczność w sieci. Czy to na FB, czy na Instagramie, czy przez własną stronę! To może przynieść wielu nowych klientów.

A wy poradzicie swoje firmy?

---------------
Współpraca płatna

Komentarze

  1. Nie prowadzę firmy, ale sam temat jest dla mnie ciekawy 😀

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem najlepszy jest marketing szeptany czy tzw. marketing rekomendacji. Sama wiem po sobie, bo najwięcej moich klientek jest z polecenia. I żadne logo nie ma tu znaczenia ;p

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak zawsze masz świetne rady i inspiracje. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka