Dlaczego warto segregować śmieci?

 Hej!

Dziś temat bardzo ludzki, temat, który dotyczy nas wszystkich. Myślę, że jest on również bardzo przyszłościowy. Często myślimy o tym co jest tu i teraz. Zajmujemy nasze myśli sytuacjami, które trwają aktualnie lub dopiero się wydarzą w niedalekiej przyszłości. Warto jednak czasem wybiec w ten czas do przodu. W szczególności, gdy posiadamy dzieci. Nasze aktualne zachowanie, nasze nawyki tworzą ich przyszłość, tworzą świat, w jakim będą żyć. 


Nie ma co ukrywać, tworzymy naprawdę bardzo dużą ilość śmieci, a nasza planeta, ciężko ma sobie z tym poradzić. Walczy jak może, ale niestety to jest od niej silniejsze. Może na co dzień tego aż tak nie widzimy, ale często w telewizji, w Internecie, czy nawet podczas podróży w jakieś dalsze zakątki świata, problem ten staje się bardzo widoczny.


Zaśmiecone ulice, zaśmiecone oceany, plaże, które zamiast złocistego piasku posiadają same śmieci. Zwierzęta, które przez to cierpią, ten widok jest okropny. Uważam, że dobrze się dzieje, że coraz częściej możemy trafić na takie obrazki w Internecie. Zdecydowanie daje nam to do myślenia. 

Bardzo cieszy również fakt, że bycie Eko staje się coraz to popularniejsze. I powoli, zaczyna się to elegancko równoważyć. Kiedyś sam nurt eko, był nam mocno pchany, narzucany, wydawał się być bardzo rygorystyczny. Tak mocna próba wpłynięcia na nas, by żyć tylko Eko, potrafiła mocno zniechęcić i raczej nie przekonywała nas, do próby wprowadzenia w swoje życie zmian. Aktualnie mam wrażenie, że z każdej strony, zachęca się nas do tego życia ekologicznego w bardziej przyziemny sposób. Podoba mi się, że z każdej strony pokazuje się, że nawet najmniejsza zmiana, może zrobić tak dużą różnicę. I teraz każdy ma wybór i wie, że nawet kilka małych zmian w życiu, może przynieść planecie ulgę. I takie małe kroczki, małe zmiany, są łatwiejsze i przyjemniejsze. Powolne wprowadzenie nowych nawyków, może być całkiem przystępne.

Segregowanie śmieci to staje się już dla nas codziennością i za to planeta nam się odwdzięczy. Z całą pewnością, podziękują nam za to nasze dzieci. Dlatego warto zwracać uwagę na to, gdzie te nasze śmieci lądują. I nie tylko te takie codzienne, które każdy z nas każdego dnia produkuje. Także te większe gabarytowo. 


 Na przykład kontenery we Wrocławiu od ODPADY24H to działanie w zgodzie z przepisami popranej segregacji śmieci oraz ich gospodarki. Firma ta dąży do ponownego wykorzystania odpadów. Jeżeli jest też taka możliwość, to oddają śmieci do utylizacji lub recyklingu. Warto więc jej zaufać. Myślę, że również i w waszych miastach są firmy, które pomogą Wam w ekologiczny sposób pozbyć się śmieci  i tych małych i tych dużych!

----------------------------------------
Współpraca płatna.

Komentarze

 1. Oczywiście, że warto. Ja segreguję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że warto. Ja segreguję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Firmy zbierające odpady też mają wpływ na to co dzieje się z naszą Planetą

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis, warto wszystkich do tego zachęcać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Poruszyłaś bardzo istotny temat! Dla mnie segregowanie śmieci jest bardzo ważne. Nawet na wakacjach segreguję wszystkie odpady. To dla mnie naturalny odruch.

  OdpowiedzUsuń
 6. Segregacja śmieci jest naprawdę bardzo ważna i przyczynia się do dbania o nasze środowisko. Dobrze, że bycie EKO staje się coraz bardziej popularne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka