Bezpieczny urlop

 Hejka!

Właśnie rozpoczynamy sezon wakacyjny. Ciepło, relaks, odpoczynek od pracy, kto o tym nie marzy? Całkiem możliwe, że już większość z Was ma obrany kierunek, może macie już wykupione wakacje. A może jeszcze się zastanawiacie, gdzie by się w tym roku wybrać?  Ciekawa jestem, czy podczas planowania urlopu, myślicie także o tych przyziemnych sprawach? Zapraszam na dzisiejszy wpis na temat ważnych spraw podczas planowania urlopu. 


Pierwszy krok w planowaniu naszego wypoczynku, to oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Każdy ma inne preferencje oraz możliwości, a więc każdy wybiera takie wakacje, na jakie ma ochotę. Są osoby, które uwielbiają co roku jeździć w to samo miejsce, a są osoby, które każde wakacje muszą spędzić gdzie indziej. Dajcie znać, jak to jest z wami. 

Gdy już zbliża się termin naszego urlopu, zaczynamy planować pakowanie. I jest to jeden z ważniejszych punktów planowania podróży. W zależności od miejsca, do którego się wybieramy, musimy zabrać odpowiednie rzeczy. Jeśli to wyjazd za granicę, musimy pamiętać o ważnych dokumentach. Odpowiednia ilość ubrań, kosmetyków, a także leków i akcesoriów jest równie ważna. Są miejsca, gdzie dane rzeczy nie są tak łatwo dostępne. Dlatego też powinniśmy o wszystkim pomyśleć przed wyjazdem i zaplanować to odpowiednio wcześnie. Wziąć do rąk notes, zrobić sobie listę, odpowiednia organizacja wiele potrafi ułatwić. I jeśli o mnie chodzi to notes i długopis spisują się najlepiej. Wy możecie również użyć telefonu i adekwatnych aplikacji. Warto też nie zostawiać takich rzeczy na ostatni moment. Zadbajcie o swój komfort psychiczny i ograniczcie stres. 
Jeżeli gdzieś wyjeżdżacie za granice, a nawet jeśli planujecie wakacje w Polsce, pamiętajcie o ubezpieczeniu.  Różne przypadki w życiu mogą się wydarzyć. Warto zapoznać się z topografią miasta przed wyjazdem. Wiedzieć gdzie ewentualnie znajduje się przychodnia, apteka czy szpital. A jeśli już o takich przypadkach mowa, to pamiętajcie o swoich prawach. Pamiętajcie, że gdyby cokolwiek złego się zdarzyło (choć tego Wam nie życzę) warto znać prawa pacjenta. I jeśli tylko spotka Was jakieś nieszczęście, jakiś błąd lekarski, walczcie o swoje. Pamiętajcie, że możecie starać się o odszkodowanie. I dotyczy to nie tylko wyjazdów, ale także normalnego, codziennego życia. Więcej informacji znajdziecie na stronie  https://prawapacjenta.org/. Myślę, że warto w wolnej chwili zapoznać się z treścią tam reprezentowaną. To może się Wam przydać w przyszłości. Dlatego zachęcam zwrócić swoją uwagę. 

I myślę, że nic więcej Wam nie pozostaje, jak bezpiecznie wyruszyć w wymarzoną podróż i bezpiecznie wypoczywać! Dajcie znać, co jeszcze byście dodali!


----------
współpraca

Komentarze

  1. Bardzo wartościowe i cenne porady.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie na dniach będę się pakować, bo mój urlop zbliża się wielkimi krokami. Już od jakiegoś czasu na spokojnie planuję sobie zawartość walizki (choć nie wiem, czy na jednej się skończy, na szczęście zabieramy ze sobą samochód), a wszystko zapisuję długopisem na kartce - stara szkoła jest najlepsza :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka