Wiosenne porządki na działce

 Hejka!

Witam się dziś z Wami wieczorową porą. Jak Wam minął weekend? Mam nadzieję, że dobrze. Zostało jeszcze tylko 17 dni do wiosny, ale myślę, że już wszędzie widać jej znaki. Już jedną nogą u nas wita. Ostatnio pisałam trochę o wiosennych porządkach i dziś chciałbym kontynuować ten temat. Aktualny czas, jest idealny na rozmyślania o wiosennych porządkach i nie tylko o tych małych, drobnych, ale także o tych większych.


Każdy, kto posiada dom, działkę wie, że nie tylko o dom trzeba zadbać. Musimy dbać o cały teren naszych posiadłości. Trzeba zadbać o zieleń, która do nas należy. O nasze trawniki, ogrody, o tarasy. Często bywa tak, że po zimie, musimy odświeżyć też nasze chodniki, drogi, ogólnie nawierzchnie. To zdecydowanie działa na zmysł estetyczny, ale także o bezpieczeństwo. Różnego rodzaju nierówności, popękane płytki, kostki brukowe, mogą spowodować wpadki, upadki, czy inne drobne nieprzyjemności. Dlatego warto o to zadbać. W szczególności, gdy ma się dzieci. Ładna kostka brukowa sprawi również, że Twoje podwórko będzie piękne się prezentowało, a nie oszukujmy się, zwracamy uwagę na wygląd miejsc, które nas otaczają.

Warto jednak zadbać o to, by taką kostkę położył fachowiec, tak by zrobił to dobrze i by wytrzymała lata. Układanie kostki brukowej we Wrocławiu, można zamówić na przykład u tej firmy, która podejdzie do tematu w 100% fachowo. Podejrzewam jednak, że w każdym mieście znajdziecie fachowców. Tak więc jeśli na wiosnę chcecie zadbać o swoją działkę lub ją po prostu wykończyć, to warto oddać się w ręce fachowców. 


Kolejnym krokiem do posprzątania naszych działek, jest wyniesienie wszelkich śmieci, zgrabienie trawnika i zaplanowanie nowej roślinności. Mnie osobiście bardzo cieszą rośliny i gdybym tylko miała kawałek działki, zdecydowanie bym zaplanowała zasadzenie roślin. Teraz mamy też idealny czas na wysiew nasion różnych roślin jadalnych, a więc jeśli chcecie cieszyć się domowymi pomidorami, ziołami, ogórkami, to również idealny czas, by to zaplanować.

Warto też pomyśleć o pomalowaniu, renowacji tarasów jeśli takie posiadacie. Może warto i to miejsce odświeżyć przed wiosną? W końcu nie ma nic przyjemniejszego, niż grill na świeżym powietrzu. Dlatego warto zadbać o miejsce, gdzie spożywamy takie posiłki.  Duży stół, wygodne krzesła i można spokojnie organizować spotkania z rodziną i przyjaciółmi.
I ja już nie mogę doczekać się ciepłych dni, gdy więcej czasu spędzać będziemy na świeżym powietrzu. Pikniki na trawie, obiady na tarasie, ciepła kawa wśród kwiatów i natury. Jeszcze chwilka i będziemy mogli się tym wszystkim cieszyć!

A wy? Macie już jakieś plany na wiosenne porządki na waszych działkach?

Komentarze

 1. Bardzo lubią takie wiosenne porządki na działce. Moje jeszcze się nie rozpoczęły w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. na takie porządki to znajdzie się mnóstwo rzeczy, a wiosna idzie wielkimi krokami ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. wiosenne porządki jeszcze przede mną

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, wiosna to zawsze czas porządków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj jak ja czekam na wiosnę, a u mnie wciąż przymrozki i mało słońca :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam masę pracy na działce, ale że względu na taką sobie pogodę póki co sprzątam w mieszkaniu 😀

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja aktualnie robię wiosenne porządki w szafach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka