Ekologiczna energia

 Hej!

Małymi krokami, powolutku zbliża się wiosna. Myślę, że wielu z nas to cieszy, choć jeszcze trochę nam do tej wiosny zostało. Specjalnie dla Was to sprawdziłam, zostało nam dokładnie 43 dni! Troszkę ponad miesiąc, myślę, że damy radę. By szybciej tę wiosnę przywołać, chciałabym dziś pogadać z wami troszkę o ekologii.  Temat ekologii, zawsze kojarzył mi się z wiosną. Z ziemią, która budzi się do życia, po zimowym śnie.


W tych czasach, gdzie wszystko rozwija się tak szybko, gdzie przemysł ma się bardzo dobrze, często ekologiczne rozwiązania są spychane na bok. Wciąż patrzymy na koszty, które musimy ponosić i jednak wybieramy tą mniej korzystną dla naszej planety opcje. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz więcej rozwiązań ekologicznych, jest także rozwiązaniami oszczędnościowymi! A o naszą planetę zadbać musimy. Dla ludzi, którzy będą tu żyli po nas. Coraz więcej widać zmian, które nie są dla naszej przyrody dobre i obojętne. Mamy jednak na to dość spory wpływ  i wybierając odpowiednie opcje, możemy pozytywnie wpłynąć na środowisko. Warto o tym pamiętać! I nie możemy też myśleć, że nasza decyzja nic nie zmieni.  Bo zmienić może bardzo dużo! 

Jeżeli posiadacie swój własny dom, warto zwrócić uwagę na fotowoltaikę i pompy ciepła.  Fotowoltaika, to ogrom korzyści ekonomicznej i ekologicznej.  Zamontowana instalacja, produkuje nam energię, elektryczna samodzielnie. Dzięki temu jesteśmy niezależni energetycznie. Panele cechują się wysoką trwałością, co umożliwia nam korzystanie z nich przez naprawdę długi okres użytkowania.  Na przykład w realizacjach od   https://naszprad.com/ korzysta się z paneli z najwyższej jakości. Producent gwarantuje aż 25 lat efektywnego użytkowania oraz odporności na czynniki zewnętrzne. Dlatego naprawdę wato zwrócić uwagę na takie rozwiązanie.


Pompy ciepła, to bardzo opłacalne źródło ogrzewania budynków mieszkalnych. Pozwolą one obniżyć koszty ogrzewania o kilkadziesiąt procent, niż w przypadku innych, tradycyjnych systemów.  To też rozwiązanie bezpieczne i czyste! Wybierając między kotłowniami, kociołami, pompy są znacznie prostsze w obsłudze i nie wymagają tylu przeglądów i serwisów. 

Myślę, że warto szukać rozwiązań ekologicznych, które nie tylko są lepsze dla środowiska, ale także dla naszych własnych kieszeni. Takie rozwiązania są naprawdę ciekawe. Warto też wiedzieć, że banki oferują specjalne kredyty na takie inwestycje,  a  jeśli spełniamy warunki, to możemy również postarać się o dotacje. 

Dbajmy o naszą planetę, dla przyszłych pokoleń!

Komentarze

  1. Nie mam fotowoltaiki, może w przyszłości. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. W zeszłym roku zaizolowaliśmy porządnie poddasze, ciepło się teraz nas trzyma jak przyszyte i nie musimy dogrzewać się kominkiem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka