Dlaczego warto walczyć o swoje?

 Hejka!

Dziś czas na wpis pogadankowy. Lubię sobie czasem tak pogadać, porozmawiać z Wami. Ja piszę do Was moje przemyślenia, a później czytam Wasze komentarze, które dają mi do myślenia. Uwielbiam poruszać tu różne tematy i jestem Wam wdzięczna za aktywność. To zawsze jest dla mnie ciekawym doznaniem. Dziś chciałabym z Wami porozmawiać na temat tego, jak w życiu łatwo odpuszczamy. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak łatwo odpuszczamy i nie walczymy o swoje? Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co faktycznie się nam należy. Machniemy ręką, spuścimy głowę na dół i żyjemy dalej. Gdy tak pomyślę, to sama nie raz tak zrobiłam, a teraz żałuję. Bo gdybym jednak się postawiła i zawalczyła o siebie, może byłabym w innym miejscu, niż jestem teraz. Nie ma co jednak gdybać, trzeba wyciągnąć wnioski i w przyszłości bardziej o siebie walczyć. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, jak to się często mówi. 

Z czego to wszystko wynika? Troszkę się nad tym zastanawiałam i jeśli o mnie chodzi, to raczej unikam sytuacji stresowych, nie wierzę w siebie tak, jak powinnam wierzyć, wole odpuścić, niż narażać się na nieprzyjemne sytuacje. Czasami jednak w życiu spotykają nas różne sytuacje, gdzie walka o swoje, (mimo tych wszystkich nieprzyjemności, o których przed chwilką wspomniałam) ma naprawdę sens. I to wielki!  Niekiedy jest to tylko walka o naszą rację, o dobrą pozycję wśród pracowników, szefostwa, znajomych, a czasami jest to walka o coś materialnego.Na przykład takie odszkodowania. Nie powinniśmy ich odpuszczać. Warto znać swoje prawa i z nich korzystać.  Odszkodowanie możemy uzyskać za różnego rodzaju szkody. I te fizyczne w przypadku wypadków w pracy, komunikacyjnych, innych podobnych, ale także w przypadku strat moralnych. Jeżeli tylko mamy jakieś wątpliwości, warto poradzić się fachowców, którzy się specjalizują w tym temacie. Na przykład kancelaria www.tuodszkodowania.pl, która posiada wieloletnie doświadczenie oraz sukcesy, które mówią same za siebie. Warto również zapoznać się z możliwością uzyskania zadośćuczynienia. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach możemy się o nie starać. W takich przypadkach nie ma co odpuszczać, trzeba działać i walczyć o to co się nam należy.

Każdy z nas zasługuje na równe traktowanie. Powinniśmy dbać o siebie, nie odpuszczać. Każdy z nas jest wartościowy i zasługuje na najlepsze. Często myślimy o innych, staramy się dla innych,  walczymy o innych i zapominam o najważniejszej osobie, jaką znamy. Zapominamy o sobie.

Bardzo jestem ciekawa, czy wy walczycie o siebie i o swoje!


-----------
współpraca

Komentarze

 1. Warto walczyć o swoje, potrzebna jest jeszcze cierpliwość ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak. Ludzie nie znają swoich praw, więc o nie nie walczą.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ważny wpis. Kiedyś nie umiałam o siebie o i swoje zawalczyć. Dotarło jednak do mnie, że życie mam tylko jedno i nikt go za mnie nie przeżyje i dlatego nie można dać sobie wchodzić na głowę, nabijać w butelkę itp.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka