Ochrona przeciwpożarowa - zadbaj o swoje bezpieczeństwo

 Hejka!

Dziś by przełamać tematy kosmetyczne, porozmawiamy o czymś całkiem innym. Lubię tu poruszać ważne tematy, pogadać sobie z Wami czasem nieco poważniej. Tematy te są dość istotne, choć uważam, że powinno się im poświęcać więcej uwagi w różnych mediach. Chciałabym, abyście się zastanowili, jak dużą uwagę zwracacie na ochronę przeciwpożarową. I to nie tylko u siebie w domach, mieszkaniach, ale także w swoich biurach, firmach, czy nawet samochodach.


Każdy właściciel auta, powinien mieć w swoim samochodzie gaśnicę. Zazwyczaj faktycznie ta gaśnica w samochodzie się znajduje, czy jednak kontrolujecie jej datę? Warto mieć to na uwadze, nie tylko z powodu mandatu, który możecie otrzymać. Przede wszystkim, zaleca się mieć ważną gaśnicę, po prostu, ze względów bezpieczeństwa. I nie jeden filmik oglądałam z różnych wypadków drogowych, gdzie nie zawsze się pamiętało o tej gaśnicy, a ona wiele mogłaby pomóc.

I tyczy się to nie tylko samochodu, ale także pomieszczeń, w których żyjemy, pracujemy i funkcjonujemy. W ciągu dnia przebywamy w różnych miejscach i chcielibyśmy, aby one były odpowiednio zabezpieczone w nowoczesny sprzęt ppoż. Czyli przeciw pożarowy.  I jest to jedno z kilku podstawowych wymagań, aby właśnie takie zakłady przemysłowe, centra handlowe itp mogły istnieć. To sprawia, że czujemy się bezpiecznie.

Jeśli więc prowadzisz firmę, zatrudniasz pracowników, posiadasz własne biuro, czy inne pomieszczenie, gdzie wykonuje się pracę, zadbaj o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Zadbaj o odpowiednie szkolenia, nowoczesny sprzęt, a twoi pracownicy i ty sam, będziesz mógł czuć się bezpiecznie. Niestety z ogniem nie ma żartów. Ogień pochłonął już wiele istnień i pożary to wielka tragedia. Na całe szczęście, nowa technologia, wiedza i inne rzeczy mogą nam pomóc w krytycznej sytuacji.


Dla pełnego bezpieczeństwa warto też zaufać firmą zewnętrznym, na przykład takim jak NOFIRE.  Zabezpieczą was w nowoczesne sprzęty, przygotują projekty i dokumentacje oraz przeglądy, serwisy, dostawy, montaże i wiele innych. Warto w tym przypadku zaufać specjalistą.  To oni stworzą dla was instrukcje bezpieczeństwo pożarowego, plany ewakuacji, zabezpiecza was w gaśnice, hydranty, pomogą w serwisie i naprawie. 

Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

-------------
wpis płatny

Komentarze

 1. Bezpieczeństwo to wartość nadrzędna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatna treść, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że za mało uwagi jest poświęcane tematom dotyczącym bezpieczeństwu. W sumie dobre pytanie z tą gaśnicą w samochodzie. Raczej mało kto to kontroluje datę ważności...
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważny temat, trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto dbać o bezpieczeństwo także w ten sposób.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka