Co zaciekawiło mnie w Ajurwedzie

 Hej!

Ciekawa jestem czy słyszeliście już o Ajurwejdzie. Ja już kilka razy ten temat poruszałam u mnie na blogu, ale uważam, że warto go co jakiś czas wspominać. Ajurwejda, to bardzo ciekawe zagadnienie, które może mieć wpływ na wiele dziedzin naszego życia. To nauka, która powstała w Indiach około 5000 lat temu!  Obejmuje działanie ludzkiego ciała oraz umysłu! Zapraszam Cię do dalszej części dzisiejszego wpisu, a mam nadzieję, że cię wciągnę trochę w ten świat.


Pisząc "trochę" mam na myśli to, że jednak nie jestem w stanie dziś rozpisać Wam o tej nauce wszystkiego. To zbyt szeroka i interesująca dziedzina, by zamykać ten temat w jednym poście. Mam nadzieje, że choć troszkę Wam go jednak przybliżę, że Was zaciekawię i sprawię, że będziecie chcieli więcej poczytać na ten temat. 

Medycyna Ajurwedska pragnie odnaleźć równowagę między ciałem, duszę i umysłem.  Wykorzystuje naturalne metody, które mają za zadanie przywrócić naszemu organizmowi pełnie sił. Opiera się na ziołolecznictwie, a także na aktywności fizycznej i poprawnej diecie. To wszystko połączone w całość, pomoże nam osiągnąć harmonie. Ajurweda obejmuje więc odpowiednie ćwiczenia, suplementy, a także kosmetyki.

Zawsze wierzyłam w moc naszej natury i tego co nam ona oferuje. Cudowne zioła mogą poprawić nasze zdrowie, samopoczucie oraz naszą urodę. To idealny dodatek do naszego życia, który może nam pomóc osiągnąć cel.  Ajurweda to równie sztuka życiu w zdrowiu. To zbór tradycyjnych, indyjskich metod leczniczych. To holistyczne podejście do życia. Dość rozległy, ale zdecydowanie interesujący temat, który warto poznać, którym warto się też zainteresować.

Jeśli lubicie naturalną pielęgnację, naturalne podejście do życia, to myślę, że ten temat was zainteresuje. To tradycja, która znana jest od wielu lat i wciąż jest praktykowana. Dla mnie to już znak, że Ajurweda działa. Warto też wspomnieć czym jest nazwa:  ajur (życie) i veda (nauka), a więc oznacza wiedzę o życiu.

Co zaciekawiło mnie w Ajurwedzie?

  • Sposób i zasady żywienia.  Zachęca nas do jedzenia posiłków z sezonowych produktów, o ile to możliwe. Poleca wypić wodę przed jedzeniem - co najmniej 20 minut.  Poleca jeść w spokoju, bez pośpiechu. Polecenia co do spożywania posiłków jest wiele i są one bardzo mądre. Zachęcam poczytać na ten temat. Są bardzo rozsądne.

  • Trzy podstawowe energie, które zarządzają wszystkimi biologicznymi i psychologicznymi procesami w ciele i umyśle, to tak zwane dosze ajurwedyjskie. O nich poczytacie na przykład na tej stronie i znajdziecie tam wiele produktów ajurwedyjskich, które mogą Was też zaciekawić.   devaharmony.com/pl/. Do tego na tej stronie znajdziecie sporo ciekawych artykułów, posiadają oni również swój własny 

  • INSTYTUT JIVA . Naturalności, ekonomiczność, skuteczność oraz cała historia i otoczka Ajurwedy, która jest niezwykle ciekawa. 


Osobiście nie opieram swojego życia na Ajurwedzie w 100%, ale towarzyszy mi ona w pewnych aspektach mojego życia. Miałam przyjemność testować kosmetyki i suplementy i bardzo miło wspominam i do nich wracam.  Ciekawa jestem czy słyszeliście już kiedyś o Ajurewdzie?

--------------
współpraca   

Komentarze

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka