Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda

 Hej!

Dziś zapraszam Was do świata przygody! Mam książkę idealną dla dzieci, która świetnie zorganizuje im czas. Szczególnie teraz, gdy na dworze zimno, ciemno. To książka, która swoją historią wciągnie nie tylko jeden raz. Możecie czytać ją kilkukrotnie. "Czytam i decyduje - mikołajkowa przygoda" 🎅 To świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Książka, która nie tylko zachęci dziecko do czytania i słuchania, ale także do czynnego udziału w wydarzeniach 🤩


Gdy chcecie zainteresować dziecko książką, to każda seria Czytam i decyduje, będzie dobrym pomysłem. Ostatnio mogliście u mnie przeczytać o innej książce z tej serii i znajdziecie jej recenzję pod tym linkiem.

Mikołajkowa Przygoda

Antek i Zosia zostali sami w domu. Na noc zapowiedziano sporą śnieżycę, a przecież jutro są mikołajki! Czy Mikołaj nie utknie w zaspie lub nie zgubi drogi? Czy rodzeństwo znajdzie sposób na to, by pomóc mu dotrzeć do ich domu? Czy dzieci dostaną w tym roku prezenty?

Czytam i decyduję to seria o wielu liniach fabularnych. O tym, jak potoczą się przygody rodzeństwa Zosi i Antka, zadecyduje czytające dziecko. Przy ponownym czytaniu bohaterowie mogą trafić w nowe miejsca, spotkać inne osoby, a historia może zakończyć się zupełnie inaczej.

Czytając i decydując, dzieci nie tylko przeżywają przygody wspólnie z Zosią i Antkiem, lecz także poznają konsekwencje własnych wyborów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Książki te są niezwykle interesujące, ponieważ to właśnie czytelnik ma wpływ na historię. To on decyduje o tym, jaką opcję wybierze i jak potoczy się historia bohaterów. Dzięki temu nasze dzieci mogą jeszcze bardziej wczuć się w historię, która wciągnie je na dłuższą chwilę. Dzieci też chętnie będą wracać do tej książki, by móc poznać inne możliwe ścieżki umieszczone w książce.  To sprawia, że książka ta dla czytelnika jest wyjątkowo ciekawa i nie jest tylko na jeden raz. Uważam też, że to świetna opcja dla rodzin. Warto spędzić z dzieckiem trochę czasu i czytać mu właśnie tego typu historię. 

Mikołajkowa przygoda będzie świetna na czytanie w grudniu. To idealna czytanka na przedświąteczny czas. Myślę też, że nada się jako prezent pod choinkę. Opowiada o przygodach Antka i Zosi. Książka wydana jest bardzo ładnie. Piękna twarda okładka, śliczne, eleganckie, ładne grafiki, które przyciągają wzrok. Książka jest kolorowa i interesująca. Nasze różne linie, różne opcje mamy ładnie zaznaczone kolorami. Wszystko dokładnie jest opisane, a więc łatwo możemy przemieszczać się pomiędzy stronami, wybierając odpowiednią linię historii.

W historii nasz główny bohater Antek obawia się śnieżycy i tego. że Mikołaj nie będzie w stanie trafić do ich domu. Jak wiemy, dla dzieci to bardzo poważny problem. Dlatego też jego rozwiązanie wciągnie nie jednego dzieciaka. Każdy wybór zachowania Zosi (która pomaga Antkowi) niesie za sobą konsekwencje. Dzięki temu również dzieci się uczą.  Dlatego warto sięgać właśnie takie pozycję.Bardzo dziękuję wydawnictwu DRAGON za możliwość przeczytania tej wspaniałej opowieści. 


Dajcie znać, co myślicie o książce stworzonej w tak niekonwencjonalny sposób!

Komentarze

 1. Cudowne zdjęcia i fajnie, że jest taka książka. Książki dla dzieci są urocze i czekam aż mój synek urośnie i będzie zainteresowany różnymi historyjkami oraz obrazkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książeczka, ale najbardziej podobają mi się zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sounds like a beautiful book. The illustrations are cute!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są takie książeczki dla dzieci. Moje serce skradła jednak mała urocza modelka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. We should get children interested in reading books instead of spending too much time on the iPad. Cute little girl in red.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna seria książek, że można decydować co stanie się z bohaterami w dalszej części naprawdę super! A zdjęcia piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książeczki, gdzie dziecko również może być zaangażowane w to, co dzieje się w książce są świetne. Modelka prześliczna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Books make great gifts! Reading is so important!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka