Czytam i decyduje

 Hejka!

Jeżeli wpadacie czasem na mojego instagrama, to mogliście trafić tam na małego skrzata. Skrzata, któremu zbieram powoli biblioteczkę cudownych książek. A mowa tu o małej Kai! Dziś chciałabym Wam zaprezentować książkę, która jest niesamowita. Czytam i decyduję, pozwala dziecku zadecydować o tym, jak potoczą się losy głównych bohaterów. Dzięki temu, dziecko jeszcze bardziej będzie mogło wczuć się w historię, a książkę można czytać kilka razy, bez obaw o nudę! W końcu można przeżyć ją na kilka sposobów! Zapraszam!Czasami zdarza mi się grać w gry i muszę przyznać, że to właśnie te, w których mamy opcje do wyboru, kręcą mnie najbardziej. Gdzie to ja podejmuję decyzję, za które później ponoszę konsekwencje. Zawsze jest ten dreszczyk emocji, ciekawości. Nie ukrywam też, że mam ochotę sprawdzać różne opcje. Podziwiam te osoby, które tworzą tego typu gry, ale także książki. Myślę, że to świetne rozwiązanie dla dzieci, które wciągną się w te historie, będą chciały czytać daną pozycję nie jeden, ale dwa i więcej razy. To świetny sposób na zachęcenie dziecka do czynnego udziału w akcji. Myślę, że tego typu książki bardziej zainteresują dzieci oraz zachęcą do czytania lub słuchania opowieści. Warto czytać swoim dzieciom, to zdecydowanie świetny sposób, na spędzanie razem czasu! Dzieciaki to na pewno docenią!Czytam i decyduję. Przygoda w kanałach

Antek zgubił cenny breloczek – prezent od Walusia, swojego najbliższego przyjaciela. By go odnaleźć, udaje się do kanałów. Kogo tam spotka? Jakie przeżyje przygody? Czy odzyska zgubę? I jak ta sytuacja wpłynie na przyjaźń chłopców? Czytam i decyduję to seria o wielu liniach fabularnych. O tym, jak potoczą się przygody rodzeństwa Zosi i Antka, zadecyduje czytające dziecko. Przy ponownym czytaniu bohaterowie mogą trafić w nowe miejsca, spotkać inne osoby, a historia może zakończyć się zupełnie inaczej. Czytając i decydując, dzieci nie tylko przeżywają przygody wspólnie z Zosią i Antkiem, lecz także poznają konsekwencje własnych wyborów.
Opis wydawcy.

Czytanka ta prezentuje się bardzo dobrze. Przyciągający wzrok zielony kolor, miłe dla oka grafiki, twarda okładka. Myślę, że już ona sama zaintryguje dziecko. W końcu, co to może być za przygoda? Książka została pięknie wydana. Papier bardzo dobrej jakości. Piękne, ilustrowane strony, oraz tekst, który dobrze się czyta. Wystarczy przekartkować naszą książkę, by móc zobaczyć jej niecodzienność. W tej książce znajdziemy fabułę nieliniową. Na stronach możemy wybierać to, w jaki sposób potoczy się historia. Zaznaczone na zielono lub czerwono opcje do wyboru, kierują nas na odpowiednie strony, dalszej części wybranej przez nas historii.
To pierwsza część serii, ja sama mam jeszcze jedną cześć, o której opowiem Wam już niedługo! Książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Napisana jest lekkim, przyswajalnym językiem, łatwym w odbiorze.
Bardzo podoba mi się ta innowacja. Chętnie dla mojej siostrzenicy Kai, będę zbierała kolejne części tej serii. To naprawdę świetne, że dziecko może przejąć władzę nad książką, może zdecydować o tym, jak to wszystko się potoczy. Myślę, że ta opowieść zaciekawi dzieciaki w różnym wieku. Pewnie będą do niej wracać, próbować innych możliwości, sprawdzać dostępne rozwiązania. Ta pozycja, to kreatywne podejście do książki, która zatrzyma dziecko na dłużej.

Książkę tą znajdziecie w przystępnej cenie około 18 zł

Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki Wydawnictwu Dragon!Komentarze

 1. Świetna książka i już od małego uczy podejmowania decyzji i konsekwencji wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super dzieciom powinno się czytać mądre książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki, w których dziecko ma wpływ na, to co się w nich wydarzy są świetne. Też będą kolekcjonować dla swoich siostrzeńców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka, podoba mi się. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładnie się prezentuje ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przyjemna wydaje się ta książeczka 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. urocze wydanie dla dużych i małych czytelników

  OdpowiedzUsuń
 9. Trochę mi się będzie kojarzyło z Miodowymi Latami ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. These books look interesting for little kids. The pictures will get the kids interested.

  OdpowiedzUsuń
 11. book and games look interesting...
  love to read your text... wonderful

  OdpowiedzUsuń
 12. Rewelacyjna, pierwszy raz widzę książkę w takiej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne książki :) A dzidziuś słodziaśny :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne książeczki dla małego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zachęcająca do wzięcia do ręki. I jakie piękne ilustracje 😃

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka