A może by tak....

 Hej!

Ciekawa jestem, czy pracujecie na etacie, czy może prowadzicie swoją firmę? Jaki rodzaj zatrudnienia was satysfakcjonuje? Ciekawa jestem również, czy może myślicie o tym, by założyć własną firmę, ale boicie się całej tej otoczki z tym związanej? Myślę, że jeśli ktoś ma fajny pomysł, marzenia i ambicje, to nie powinien z nich rezygnować. Wręcz przeciwnie, powinien dążyć do ich realizacji. W życiu nigdy nie ma łatwo, ale czasem warto zaryzykować, by móc się spełniać.


Chodząc do szkoły policealnej, miałam specjalne lekcje, które miały mnie przygotować do otwarcia swojego własnego biznesu. Bardzo dużo z nich wyciągnęłam i uważam, że są one przydatne. Takie lekcje powinny być już wprowadzone w szkole średniej. Ogólnie uważam, że w szkole średniej powinny być lekcje na temat zawodów, swojego samo rozwoju, prowadzenia firmy, na temat podatków i innych przydatnych w dorosłym życiu rzeczy. To wiele mogłoby ułatwić.

Dziś przychodzę do Was z kilkoma poradami, które warto przemyśleć przed założeniem firmy.

Po pierwsze należy dobrze zbadać rynek oraz poznać konkurencje i zapoznać się z tym co już na rynku jest. Taka analiza może nam wiele dobrego przynieść. Możemy zapoznać się z tym, co w danej dziedzinie się dobrze sprzedaje, jak taki produkt sprzedawać i kim są potencjalni klienci.  Osobiście uważam, że podglądanie konkurencji, sprawdzanie tego co na rynku się dzieje to ważny punkt prowadzenia działalności. Oczywiście nie ma tu mowy o kopiowaniu 1:1, bardziej szukanie inspiracji oraz analiza. Przed założeniem firmy należy zastanowić się nad zapotrzebowaniem rynku i sprawdzeniem, czego brakuje i co może zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Po drugie, marketing oraz cała oprawa wizualna. Warto skorzystać z usług wykwalifikowanych grafików. Pamiętajcie, że oni nie tylko stworzą dla Was piękną identyfikację wizualną, ale oni także znają się na odpowiednim doborze kolorów, wzorów i innych szczegółów w grafice, co będzie miało zdecydowany wpływ na przyciągnięcie do was klienta. To bardzo ważny podpunkt i warto się na nim skupić. Stworzyć media społecznościowe, zadbać o jakość tworzonych treści o przemyślaną strategię reklamową. To wszystko pomoże Wam przyciągnąć klienta, który będzie zainteresowany waszym produktem czy usługą.

Trzeci podpunkt jest chyba najważniejszy. Warto zadbać o odpowiednią księgowość i zapoznać się z całym tematem podatków, rozliczeń i innych tego typu spraw. To naprawdę ważne, by wybrać odpowiednie osoby do współpracy.  Dzięki temu Twoja firma wiele zyska. Odpowiednia opieka księgowości, czy zasięgnięcie porady doradztwa podatkowego, może Wam przynieść wiele korzyści. Ja polecam Wam zajrzeć na stronę  www.krgroup.pl, gdzie znajdziecie wykwalifikowane osoby z wieloletnim stażem. Warto napisać, skonsultować, zapoznać się z tym tematem. Dla zwykłych ludzi to wszystko może okazać się skomplikowane. Podatki, ulgi podatkowe, strategia podatkowa.... nie ma co, tu lepiej zaufać odpowiednim ludziom.
Dajcie znać, czy myślicie o prowadzeniu własnej firmy.

Komentarze

  1. Bardzo cenny post, który na pewno pomoże osobom myślącym o założeniu własnego biznesu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważne info, dobrze, ze piszesz o tym :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawy wpis. Jednak sama nie jestem osobą przedsiębiorczą i na pewno nie założę swojej firmy. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka