Beton w architekturze i wnętrzach

 Hejka!

Ciekawa jestem waszego zdania o Betonie. Ostatnio, coraz częściej widzę go w różnych miejscach. Coraz częściej stosuje się go w mieszkaniach, w biurach oraz przestrzeni publicznej. Już od kilku lat, króluje w architekturze i bardzo często jego motyw jest wykorzystywany. Dodaje on nieco chłodu, surowości w przestrzeni, ale dobrze zastosowany, może ciekawie uatrakcyjnić dane miejsce.


Stosowany jest dekoracyjnie w otoczeniu różnych budynków. Architekci często potrafią stworzyć bardzo ciekawe aranżacje, które mają pozytywny wpływ na estetykę otoczenia. Beton daje naprawdę dużo możliwości, które potrafią cieszyć oko.

Jeśli o mnie chodzi, to bardzo podobają mi się betonowe ściany w połączeniu z drewnem, bielą i kwiatami. To naprawdę może ciekawie wyglądać, jeśli ktoś potrafi ładnie wszystko ze sobą połączyć. Bardzo przypadły mi do gustu również doniczki do kwiatków odlewane z tego produktu. Ja jako fanka wszelakich roślin domowych, jestem zachwycona, jak urokliwe mogą być wyroby betonowe dla moich "podopiecznych". Potrafią być ładną ozdobą mieszkania. Widziałam również świeczki w betonie, to też wygląda znakomicie. Tak samo jak betonowe ozdoby do ogrodu. Figurki, Fontany, czy alejki. Podoba mi się, jak wiele możliwości nam on daje. Jak możemy się pobawić odlewami, jak bardzo możemy kombinować i się tym materiałem bawić.  W końcu sami również możemy takie odlewy robić, dlaczego by nie!Czy wiedzieliście, że  VHCT - Nowoczesne Pomniki wykonane są z betonu? Wyróżniają się kształtem, formą,  wyglądają bardzo elegancko i są niesamowicie trwałe. Utrzymują swoją konducję przez wiele lat. 

Beton  możemy go spotkać na ulicach miast. Czasami betonem jest zalane całe miasto, ogranicza się zieleń i za tym osobiście nie jestem, ale jestem za betonem w formie ozdób, dekoracyjnych ścian, fontann czy pomników, donic dla kwiatów, uważam, że miasta powinny być zazieleniane, to zdecydowanie umila spędzanie czasu w mieście. 

A czy Wam podoba się beton? Czy raczej unikacie go w swoim otoczeniu?

-----------------------
Współpraca płatna 

Komentarze

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka