Czy znasz swoje prawa?

 Hejka!

Czasami są pewne kwestie, o których warto wiedzieć, z których warto zdawać sobie sprawę, mimo tego, że niekoniecznie byśmy chcieliby, nam się to przydarzyło. Jak to jednak powiadają, przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego nigdy za mało wiedzy. Ona nigdy nam nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, czasem może nas poratować. Sama już znalazłam się w wielu sytuacjach, gdzie dopiero po jakimś czasie, uświadomiłam sobie, że brak wiedzy działał na moją niekorzyść. Dlatego dziś chciałabym Was uświadomić,  że warto znać Prawa Pacjenta.  


I teraz gdy o tym wspomniałam, pewnie wielu z was pomyśli - "przecież to banał, każdy o tym wie". Myślę, że jednak warto o takich rzeczach pisać, ponieważ istnieją osoby, które nie zdają sobie spraw z własnych praw. Warto również o tym przypominać osobą, które wiedzą, ale mogły gdzieś o tym zapomnieć. Nigdy nie zaszkodzi!

Warto wiedzieć, że można otrzymać odszkodowanie za błędy medyczne. Istnieją ośrodki pomocy poszkodowanym, gdzie u radców prawnych i adwokatów, możemy znaleźć pomoc.  Na przykład na stronie prawapacjenta.org , znajdziecie samych specjalistów. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które znają się na swoje pracy bardzo dobrze. Błędy zdarzają się w każdej dziedzinie. Niestety medycyny również to nie omija. Niestety takie błędy mają odbicie na naszym zdrowiu, o które przecież chcemy dbać. Dlatego też warto wiedzieć, ze w razie jakiejkolwiek potrzeby, można ubiegać się o takowe odszkodowanie. To się nam należy.  Takie odszkodowania pomogą zrekompensować koszty poniesionego leczenia, ale też naszego cierpienia. 

Warto wiedzieć, że przy niektórych szkodach na osobie można dochodzić o zapłatę renty, odszkodowania czy nawet zadośćuczynienia. Zagadnienie to jest naprawdę szerokie i każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, jednakże będąc ofiara błędu lekarskiego, możemy się starać o odszkodowanie. Takie właśnie jest prawo pacjenta. Wiedzieliście, że  18 kwietnia obchodzimy właśnie dzień praw pacjenta? To tylko wskazuje na to, że ten temat jest poważny i warto zdawać sobie z tego sprawę.

Dajcie znać, czy wiedzieliście, że można dochodzić odszkodowań za błędy medyczne.
------------------
współpraca

Komentarze

  1. Tak wiedziałam, jednak to dość skomplikowany i długotrwały proces.

    OdpowiedzUsuń
  2. Swoje prawa nie tylko warto ale należy znać. Prawa pacjenta to ważne wiedzą dla każdego z nas. Dobrze, że o tym napisałaś.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka