Co zwraca naszą uwagę?

 Hej!

Dziś przychodzę do Was z pewnym tematem. A raczej chciałbym Was zachęcić do dyskusji, z przyjemnością poznałabym Waszą opinie na pewien temat.  Żyjemy w takich czasach, gdzie z każdej strony atakują nas pewne bodźce wzrokowe, słuchowe czy inne. Marki, firmy, produkt są nam podawane w różnych formach reklamy w każdy możliwy sposób. Mam ostatnio wrażenie, że coraz więcej reklam jest zbyt nachalnych i jest ich za dużo. Czy też macie takie wrażenie?


Duże bilbordy ze zdjęciami, grafikami, elektryczne ekrany z puszczonymi reklamami mogą mocno człowieka przytłoczyć. Myślę, że już większość osób jest tym po prostu zmęczona. Potrzebujemy odsapnięcia, przestrzeni. Takie reklamy, takie informacje są po prostu mało efektywne. Oczywiście to moje zdanie, moje odczucia.

Zastanawiałam się ostatnio, czy da się zaprezentować produkt w ciekawy sposób, który nie przytłacza. I myślę, że można to zrobić nawet na wiele fajnych sposobów. I jednym z nich są ścianki reklamowe, jak na przykład tutaj  www.scianki.info.pl

Bardzo często takie rozwiązanie spotykam w muzeach, czy nawet w miastach na wolnej przestrzeni. Często prezentowane są w taki sposób dzieła, a także zdjęcia, czy różne inne ciekawe rzeczy. Zauważyłam, że to zawsze wzbudza ciekawość. Widzę, że dużo osób podchodzi do takiej galerii, zaprezentowanej na ściance reklamowej,  z dużym zainteresowaniem. Myślę, że to w głównej mierze dlatego, że na takiej ściance można przedstawić dany temat w sposób czytelny, niechaotyczny. Można w ten sposób również opowiedzieć ciekawe historie, które nas, klientów przyciągają. To daje wiele reklamowych rozwiązań. Na przykład, w taki sposób można zareklamować muzeum, teatr czy inne ciekawe miejsce.  Wystarczy tylko kilka ścianek,  a nawet czasem i tylko jedna, odrobina informacji, która zaciekawi i wzbudzi chęć do zobaczenia więcej.  Przedstawione na takich ściankach informacje, wyglądają bardzo czytelnie, bardzo elegancko i przyciągają uwagę. Nie wyglądają też jak typowa, zwykła, nudna reklama.  Są one też ciekawą formą, która pozwala na umieszczenie większej ilości uwagi.  Można na takich ściankach zorganizować fajne kampanie, które wzbudzą naszą ciekawość.Sama chętnie podchodzę do takich miejsc czy to na ulicach, czy w centrach handlowych. 

Oczywiście rozwiązań na ciekawe, nieprzytłaczające reklamy jest zdecydowanie więcej. Czasem marki idą na łatwiznę, ale istnieją fajne sposoby na reklamę, które kreatywnie potrafią przyciągnąć klienta, bez przytłoczenia!


_______________________
Współpraca płatna

Komentarze

 1. Bardzo ładnie prezentuje się taka ścianka reklamowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio reklamy atakują nas ze wszystkich stron. Jest to męczące. Czasem jednak subtelny baner może zdziałać dużo więcej niż te krzyczące:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę takie ścianki niż nachalne reklamy na ekranach które rażą w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie też odpowiadają tego typu ścianki reklamowe :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka