GARNIER Ultra Doux, szampon odświeżający z kwiatem lipy


Opis producenta:
Wyjątkowa receptura nadająca świeżość włosom normalnym i przetłuszczającym się orz oczyszczająca je. Szampon Garnier ULTRA DOUX to połączenie kwiatu lipy znanego ze swych właściwości łagodzących i oczyszczających. Idealnie myje włosy bez obciążania.


Rezultat: skóra głowy jest ukojona, włosy oczyszczone, lekki i błyszczące.

Opakowanie: przede wszystkim poręczne i wygodne. Niestety samo otwarcie szamponu jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie jeżeli w danej chwili mamy mokre dłonie. Moim sposobem na to paskudztwo są zęby, dzięki którym jestem w stanie bez problemu otworzyć owe diabelstwo. Na dozowanie nie narzekam chociaż otwór jest dość duży. Wystarczy jedynie przyłożyć krawędź korka do dłoni i ostrożnie przechylić, kontrolując zużycie szamponu.
Konsystencja: gęsta; półprzeźroczysta o delikatnej, żółtej barwie; wystarczy niewielka ilość szamponu, aby uzyskać pianę; łatwy do spłukania; nie podrażnia skóry, a wręcz przeciwnie daje nam wrażenie świeżości i oczyszczenia.

Zapach: przyjemny, delikatny, kwiatowy, ziołowy. Niestety nie utrzymuje się długo na włosach. Już na drugi dzień nie ma po nim śladu.

Moja opinia: przede wszystkim pragnę powiedzieć, że uwielbiam tą serię mimo wad opakowania, do których zdołałam się z czasem przyzwyczaić. Zgodnie z obietnicami producenta szampon świetnie tonizuje i oczyszcza włosy, dając nam cudowny efekt świeżości oraz lekkości. Włosy są błyszczące, nie puszą się, z łatwością rozczesują oraz nie wymagając użycia dodatkowych odżywek. Dodatkowo szampon nie obciąża włosów, co pozwala na jego częste stosowanie.
Co najważniejsze szampon jest wydajny. Duże opakowanie (moje włosy długie i myje je co 2 dni) starcza mi około półtora miesiąca z czego jestem niesamowicie zadowolona. Szampon jest dość tani i ogólnie dostępny. Śmiało mogę go Wam polecić i z pewnością sama będę dalej kontynuowała swoją "podróż" z tym produktem.

Pojemność: 400ml (dostępne są również mniejsze opakowania - 250ml)
Cena: ok. 10zł
Dostępność: wszelkie supermarkety i drogerię

***
GARNIER Ultra Doux, szampon oczyszczający z cytryną i białą glinką


Opis producenta:
Prawdziwie oczyszczająca receptura do włosów z tendencją do przetłuszczania. W lekkiej, nieobciążającej włosów formule nowy szampon Garnier Ultra DOUX łączy działanie białej glinki, znanej ze swych właściwości absorbujących oraz odświeżających i oczyszczających ekstraktów z cytryny, pielęgnując skórę głowy.

Rezultat: Twoje włosy są oczyszczone, świeże, lekkie, a skóra głowy ukojona.

Opakowanie: jak już wspomniałam wyżej i tutaj (jak i w całej serii szamponów ULTRA DOUX) opakowanie jest wygodne i poręczne. Jednakże po raz kolejny musimy być przygotowani na tortury związane z czynnością otwierania szamponu.

Konsystencja: gęsta; przypomina kolorem i wyglądem mleczko do czyszczenia zabrudzeń (CIF). Mimo to jest bardzo wydajny i doskonale się pieni.

Zapach: przyjemny, odświeżający; delikatnie cytrynowy chociaż jak dla mnie i tutaj przypomina wonią wspomniane powyżej mleczko.

Moja opinia: cóż...mam dość sprzeczne odczucia względem tego szamponu. Już podczas mycia włosy stają się niesamowicie wysuszone; zaś podczas osuszania ręcznikiem pojawia się efekt "skrzypiących włosów". Włosy są splatane i wymagają użycia odżywki, aby móc je swobodnie rozczesać, jak i uzyskać miękkość. Mimo to szampon doskonale oczyszcza i odświeża, jednak nie polecałabym go do codziennego stosowania nawet jeżeli Wasze włosy bardzo mocno się przetłuszczają.
Sama raczej nie sięgnę po kolejną buteleczkę tej mikstury o dość dziwnym kolorze, jak i zapachu. Jednakże nie żałuje samego zakupu.

Pojemność: 400ml (dostępne są również mniejsze opakowania - 250ml)
Cena: ok. 10zł
Dostępność: wszelkie supermarkety i drogerię

Brak komentarzy:

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.