Warto wiedzieć!

Hej! 

W międzyczasie, gdy przygotowuję dla Was kolejne ciekawe wpisy na temat mody i urody, chciałabym poruszyć ważny temat. Wiem, że mojego bloga czytają osoby w różnym wieku. Jedne są nastolatkami, inne wkraczają w życie dorosłe, a jeszcze inne już żyją na własną rękę. Warto więc wiedzieć, czym różnią się pewne zawody, które właśnie mogą nam się przydać w przyszłości. Warto wiedzieć do kogo się zgłosić odnośnie do podziału majątku, wypisania pełnomocnictwa. Czasami brzmi to, jak czarna magia, przyjemniej na samym początku. Później już robi się nieco łatwiej.Dziś chciałabym Wam przedstawić różnice między notariuszem, prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym i wyjaśnić, kim właściwie jest mecenas. Planuję to zrobić w dość dużym uproszczeniu i bez wgłębiania się w szczegóły. Potraktujcie ten wpis po prostu, jako krótką informację, która może komuś się kiedyś przyda!

PRAWNIK
Prawnik to osoba, która po ukończeniu studiów zdobyła uprawnienia do pomagania ludziom po prostu w sprawach pranych. Tak naprawdę "prawnik", to bardzo ogólne stwierdzenie. W skład zawodów prawniczych wchodzą między innymi: Adwokaci, Notariusze, Komornicy, Prokuratorzy, Radcy prawni i wiele, wiele innych zawodów. Dzięki prawnikom możemy MY - społeczeństwo, bardziej zrozumieć prawo. Język prawa jest dość zagmatwany, a jednak prawo jest podstawą do naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Warto więc znać swoje prawa i wiedzieć do kogo można zgłosić się o pomoc.


ADWOKAT - Adwokat świadczy pomoc prawną. Do niego możesz zgłosić się, gdy potrzebujesz sporządzić opinię prawną, zgłosić pozew o rozwód, o alimenty, odszkodowania itp. Ogólnie mówiąc, pomoże Wam przygotować pozwy w sprawach cywilnych, rodzinnych. Występuje przed sądami, urzędami. Reprezentuje klienta, któremu pomaga osiągnąć upragniony cel. Wybór odpowiedniego adwokata jest bardzo ważny. Dobry adwokat może zadecydować o wygranej sprawie. Dlatego adwokata warto wybrać rozsądnie. W dobie internetu możecie wyszukać odpowiednich ludzi, na przykład tu : www.rozwodznia.pl


NOTARIUSZ - Notariusz pomoże Wam nie tylko sporządzić testament! Pomoże Wam też dążyć do jego uprawomocnienia. To jednak niejedyne ich zajęcie. Do notariusza zgłosicie się również, gdy potrzebujecie sporządzić dokument prawny. Pomoże Wam z aktami notarialnymi, wypisami i odpisami, uzyskacie u nich też różnego rodzaju pełnomocnictwa, potwierdzone notarialnie. Potwierdzicie też notarialnie podpis, co w niektórych instytucjach jest bardzo ważne. To właśnie u Notariusza sporządzicie akt dziedziczenia, poświadczenia. Tam też załatwicie sprawę intercyzy, czy sprawy związane ze sprzedażą nieruchomościami. Jak więc widzicie, notariusz to dość przydatny zawód, który może Wam pomóc w wielu, różnorodny sprawach i to dość codziennych!

RADCA PRAWNY - A czym więc zajmuje się radca prawny? To właśnie do niego możecie się zgłosić, jak sama nazwa na to wskazuje, po pomoc prawną. Pomoże Wam też sporządzić opinię prawną, która może być przydatna w wielu przypadkach. Pomoże Wam też opracować projekty aktów prawnych. Od 2015 roku radca prawny może również występować w charakterze obrońcy w postępowaniu karnym i karno-skarbowym. Zazwyczaj jednak służy -pomocą przy konsultacjach i poradach. Jak więc widzicie różnica między adwokatem a radcą prawnym jest niewielka.Dajcie znać, czy korzystaliście już z usług prawniczych :)

Komentarze

 1. My się rozwiedliśmy bez podziału majątku. Dużo tego nie było, mąż mi wszystko zostawił. Wiek jakie to uciążliwe, moja siostrzenica walczyła dwa lata o podział wartości domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. eee kompletnie nie moje tematy do czytania;p

  OdpowiedzUsuń
 3. My z narzeczonym zamierzamy niedługo kupić mieszkanie, więc pewnie i notariusza trzeba będzie odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie muszę i mam nadzieję, że nie będę musiała z tego korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny wpis. Na pewno warto wiedzieć takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Korzystałam z takich usług ale przyznam szczerze że adwokat/prawnik/radca prawny były dla mnie synonimami- dzięki Twojemu postowi wiem czym one się różnią 🙂
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak jak napisałaś, zdecydowanie warto wiedzieć takie rzeczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe ciekawe :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Na szczęście nie musiałam, ale wielu ludzi musi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ludzie często mylą z jakim problemem do kogo się udać

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przydatny post, wielu osobą się przydadzą takie informacje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię czytać takie wpisy, gdyż są one bardzo przydatne. Nie każdy rozróżnia podane zagadnienia, a warto jest wiedzieć co z czym się je.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka