Czy warto korzystać z dotacji?

Hej!


Dziś zapraszam na nieco luźniejszy temat. Unia Europejska to dość dyskusyjny temat. I nie chcę zgłębiać się w polityczną stronę tego tematu. Wiadomo, są minusy, które też wyczuwamy jako obywatele. Miejmy też świadomość, że istnieją plusy, z których skorzystać może każdy z nas. Głownie chodzi mi o dotację z UE. Czy mieliście już okazję korzystać? Może rozmyślaliście o tym, a jednak się nie skusiliście? Dziś wam opowiem co o tym myślę i dlaczego WARTO!


Pracuję w firmie gdzie szkolimy kosmetyczki, kosmetologów, a nawet lekarzy z usług beauty. Szkolenia mamy przeróżne i naprawdę jest z czego wybierać. Mnóstwo opcji, które mogą zainteresować przedsiębiorców i ich pracowników. I na wszystkie szkolenia, można otrzymać aż 80% dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych - czyli z Unii Europejskiej. Dofinansowania przyznawane są odnośnie rozmiaru przedsiębiorstwa. Oczywiście jest lista warunków, które należy spełnić, by uzyskać dofinansowanie, ale nie są one aż tak straszne. Wystarczy nie mieć zaległości w daninach i można śmiało skorzystać z opcji. Każdy przedsiębiorca, na każdego pracownika ma limit, który jest dość spory! Nie będę teraz mocno zgłębiać się w szczegóły, ale przeszkoliliśmy już w ten sposób, naprawdę dużą ilość osób. Kiedyś wszystko wyglądało naprawdę łatwo. Otrzymać dofinansowanie mógł każdy. Wnioski wypełniało się sprawnie i jakoś to szło. Teraz jest o wiele ciężej, trzeba skupić się mocno na dokumentach i liczyć na szczęście. Dlatego tak ważnej jest, by korzystać z tych możliwości UE, póki jeszcze jest możliwość. 

Sama również miałam możliwość skorzystać z tego projektu. W sumie korzystam z niego nadal. Pierwszy raz skusiłam się rok temu. Wraz z moją szefową, która wysłała mnie jako swojego pracownika, na kurs prawa jazdy. Tak! Dzięki dofinansowaniom płaciłam za kurs prawa jazdy tylko 20% - to naprawdę niewielki wkład własny, który umożliwił mi w końcu zrobić wymarzone prawko. Drugi raz skorzystałam, biorąc udział w kursie języka angielskiego. Więc jak widzicie, dofinansowania można uzyskać na przeróżnego rodzaju kursy, doradztwa. A jeśli kogoś ten temat mocno interesuje, to może uzyskać także granty na badania.


Często przedsiębiorstwa i pracownicy w nich zatrudnieni mogą korzystać z dotacji na badania, na swój własny rozwój. Fundusze Europejskie mają naprawdę wiele możliwości, z których warto skorzystać. Polecam więc rozejrzeć się za takimi możliwościami w waszej okolicy. Wystarczy chwila w internecie i szybko możecie pozyskać takie informacje. Nie musicie też obawiać się o wypełnianie dokumentów. Wiele firm załatwi to za was lub was w ty mocno wesprze.

Co myślicie na ten temat?

Komentarze

 1. Oczywiście, że warto skorzystać. To zawsze korzyść dla każdego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 2. pewnie że warto sama kiedyś pracowałam w stowarzyszeniu które udzielało dotacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie korzystałam z dotacji :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że warto skorzystać - trzeba mieć tylko dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako osoba po europeistyce mówię: tak, ludu, korzystajcie z dotacji! To wcale nie takie trudne, a korzyść ogromna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że warto korzystać i łapać każdą okazję do rozwoju, zwłaszcza jeśli możemy za nią mniej zapłacić ;) Ja byłam na finansowanym przez fundusze europejskie kursie matematyki, jeszcze w liceum a więc dawno temu :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie tylko warto ale należy korzystać. I warto o tym mówić/pisać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja sie w sumie dziwię, że aż tak głośno się o tym nie mówi :D

   Usuń
 8. Na pewno warto korzystać z takich dotacji. Ja nie miałam jeszcze okazji z żadnej dotacji skorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam, że są dotacje na prawo jazdy :) Fajna opcja! Ja kiedyś szukałam dotacji na kursy językowe, ale nie spełniałam warunków, w mojej okolicy było ogólnie słabo, więc już od dawna nie sprawdzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. zawsze warto ! warto próbować , nic się nie traci a można sporo zysakac w rozwoju swoich marzeń i celów!

  OdpowiedzUsuń
 11. Napewno warto korzystac, sama kilka razy trafiłam na takie oferty,niestety zazwyczaj były to takie które mnie nie interesowały.😀
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj
  Pomoc, porada, finansowa zawsze potrzebna, zwłaszcza młodym, zdolnym ludziom:)
  Milutko pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Skorzystać zawsze warto! Świetny, oryginalny pomysł na wpis :) Uwielbiam czytać takie praktyczne notki!

  OdpowiedzUsuń
 14. Super! Chętnie poczytam o tym więcej! Mnie interesuje dokładnie to samo, czyli prawo jazdy i kurs angielskiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że warto korzystać, jeśli jest taka okazja ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jestem od ponad dziesięciu lat związana z organizacją NON Profit i dotacjami wszelkiego rodzaju tymi mniejszymi i tymi większymi. I po różnych kontrolach powiem Tak: lepiej nie brać dotacji ;p. Ale wiadomo jakie są realia. Kto ma pomysł na siebie , niech próbuje i działa ;) Sporo osób się na tym wybiło i całkiem nieźle sobie radzi :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka