Czy znasz swoje prawa?

Hej!


Dziś zapraszam na post bardziej pogadankowy. Porozmawiamy dziś o błędach medycznych, o odszkodowaniach. Troszkę poważniejsze tematy, które jednak powinniśmy znać. Mnie osobiście, jeszcze nic takiego nie dotknęło. Pomyślałam jednak, że warto trochę przemyśleć. Przecież taka sytuacja może spotkać każdego z nas. I kto wtedy będzie rozmyślał, o odszkodowaniach. Nie będzie na to czasu. Możemy  wiec zaznajomić się z tematem, nieco wcześniej.


W sumie to nie ma się co dziwić, że mało kto z nas myśli o takich "rzeczach". A raczej złych sytuacjach, które mogą się nam przytrafić. Rozmyślanie o mało pozytywnych sytuacjach jest po prostu nieopłacalne. Smucić na zapas? A po co? Każdy dzień powinniśmy przeżywać jak najbardziej optymistycznie. Osobiście jestem za tym! Dni są dla nas czasem łaskawsze, a czasem przynoszą wiele stresujących sytuacji. Musimy sobie z tym radzić. Bycie zaradnym i samodzielnym, to faktycznie potrzebne umiejętności, dzięki którym uda się nam przeżyć. Warto jednak znaleźć chwilkę, by poczytać coś mądrego coś, co może się nam przydać w przyszłości. To zdecydowanie pomoże, tym dwóm powyższym cechą. Uzyskiwanie cennych informacji, chowanie ich w zakamarkach umysłu, może być cennym narzędziem, które wykorzystamy w przyszłości. Może powinniśmy czasem zgubić się w tej mądrzejszej stronie internetu?


Zawód lekarza jest zawodem ciężkim, wymagającym, szanowanym i coraz to popularniejszym. To ogromna odpowiedzialność. Nie każdy się do tego nadaję, nie każdy ma ku temu predyspozycje. A jednak zawód przyciąga swoim prestiżem Pokładamy w naszych lekarzach nadzieję, w pełni im ufamy.  Czasem jednak może się wydarzyć coś złego i niestety ciężko szukać winnych na własną rękę. Musimy być świadomi, że może nas to kiedyś dotyczyć - błąd lekarski . I dotyczyć może to uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Nigdy, nikomu tego nie życzę. Takie sytuację są bardzo ciężko i zachować zdrowy rozsądek jest bardzo ciężko. Warto wtedy oddać się w ręce specjalistów i zadbać o odszkodowanie. Odpowiedni specjalista, będzie potrafił podejść do każdej sprawy indywidualnie, z powagą, z dużą dozą wiedzy. Bo wiedza, jest tu kluczowa. I sami, możemy tylko domyślać się, co poszło nie tak. Zaufajmy osobie postronnej. Błędy lekarskie mogą być dla nas kosztowne, dlatego musimy walczyć o swoje.  Ja tylko poruszam temat, nie jestem specjalistą, ale zachęcam do poczytania na ten temat, kiedy będziecie mieli chwilkę.

Dajcie znać, czy kiedyś mieliście z taką sytuacją styczność i czy staraliście się o odszkodowanie?

Komentarze

 1. Hello there! Dⲟ yoս ᥙse Twitter? I'd ⅼike tο
  follow yоu іf tht woսld be ok. I'm absoⅼutely enjoying ʏߋur bllog and look forward tto neԝ updates.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nic mi się nie stało, aby ktoś mógł potem coś zmaścić. Oby tak zostało ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hello, thanks for the information. xx

  OdpowiedzUsuń
 4. w dużej mierze nie znamy własnie swoich praw i nie zawsze wiemy, czego możemy rościć.

  Zapraszam na mój blog modowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Z lekarzami jest niby ciężko wygrać, miejmy nadzieję, że nikt z nas nie będzie miał takich sytuacj nieprzyjemnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam w rodzinie przypadek, że lekarz zlekceważył anemię u osoby, która nie powinna jej mieć i skarżącej się także na inne dolegliwości. Okazało się, że był krwotok wewnętrzny i gdyby tak posłuchali tego lekarza, to tej osoby mogłoby już tu nie być.

  OdpowiedzUsuń
 7. To ważny temat, a w zasadzie rzadko poruszany. Ja póki co nie miałam takich sytuacji, ale z ciekawości zapoznam się linkiem podanym przez Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny wpis, ta wiedza na pewno kiedyś się przyda

  OdpowiedzUsuń
 9. Thiss is my firrst tіmе pay a visit at here aand i am actually impressed to
  reɑԀ alⅼ at single ρlace.

  OdpowiedzUsuń
 10. bez kitu o takich rzeczach się nie myśli... a potem wychodzą same problemy

  OdpowiedzUsuń
 11. Lepiej nie chorować, a jak już coś się dzieje to bardzo pilnować tego żeby nikt nam nie zaszkodził..

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka