Fotoreportaż

Hej!

Jak minęły wam święta? :D

Dziś odejdziemy od tematów kosmetycznych, ubraniowych, fryzurkowych. Chciałabym wam pokazać moje fotorelacje, które robiłam w ramach zajęć ( szkoła fotograficzna).
Będą to dwie całkowicie inne historię, zawarte w zaledwie 5 zdjęciach ( każda z "historii"). Ich kolejność także nie jest przypadkowa.  Mam nadzieję, że się wam spodoba.
Pierwsza z fotorelacji to podróż tramwajami. Nie było łatwo robić zdjęcia w tramwajach, gdzie wokół mnie było pełno nieznajomych, przypadkowych ludzi. W dodatku, nas ("uczniów fotoedukacji") było też dość sporo, a więc ciężko też było zrobić zdjęcia, na których nie widać jednego z nas. Muszę przyznać, że bardzo ciekawa przygoda... poznaliśmy wielu ludzi i jednak było to jakieś większe wyzwanie fotograficzne. Wielu z nas dopiero zaczyna zabawę z aparatem i troszeńkę się musiało natrudzić, by zrobić zdjęcia w takich warunkach. Było warto!


Kolejną historią jest Wigilia dla bezdomnych w Krakowie.
Cóż, akurat ten reportaż robiliśmy, zdecydowanie mniejszą grupą. Wcale nie był łatwiejszy niż ten wyżej. Robić zdjęcia, bezdomnym osobą, które czekają na gorący posiłek (wiele z nich nie jadło go od dawna) było bardzo ciężkie. Bardzo dużo, przeróżnych emocji "unosiło się w powietrzu". Porozdzielaliśmy się i każdy z nas, przemieszczał się sam pomiędzy bezdomnymi i szukaliśmy momentów do uchwycenia. Niektórzy bezdomni z nami współpracowali, niektórzy wręcz przeciwnie, jednak nie ma się co im dziwić. W końcu już i tak wiele złego ich spotkało.
Było to kolejne ciekawe doświadczeni i kolejne zdjęcia, które jednak mają większy sens, bo mają swoją historię :)


 Będąc fotoreporterem, czasem trzeba podejść do człowieka i z nim porozmawiać przed zrobieniem zdjęcia. Z ust owego człowieka można usłyszeć wiele ciekawych historii, opowieści. ( w obu fotorelacjach, mnie to spotkało) One na pewno zostaną w waszej pamięci na jakiś czas. Dzięki temu, zrobimy bardziej świadome zdjęcie. Oczywiście to nie jest łatwe, sama mam problem z tym, by podejść do obcego człowieka i z nim porozmawiać. Bo jak zacząć rozmowę? O co zapytać? Jednak z czasem będzie pewnie łatwiej. Warto wiec czasem porobić takie fotoreportaże i wiedzieć, że zrobiło się zdjęcie, które jednak znaczy coś więcej niż złapanie przelotnej chwili, ale ma także swoją historię.


Co wy o tym sądzicie?

Komentarze

 1. Najbardziej podobają mi się te zdjęcia z tramwaju.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawie, hmm cudne są takie fotoreportaże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe te zdjęcia, naprawde :o
  Obserwuję i dałam komentarz, liczę na to, że się odwdzięczysz :)
  http://beinspiredbynickyandniala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe zdjęcia , a szczególnie z bezdomnymi . Nie wiem dlaczego , ale wywołuje u mnie współczucie i smutek dla tych osób :)
  http://alicji-pasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem krótko - zdjęcia są wspaniałe. Dawno nie widziałam zwykłego na pozór zdjęcia, które tak na prawde przedstawia historię. Cały czas widzę tylko outfity. Fajnie zobaczyć coś innego :)

  Obserwujemy? Jak tak, to zacznij i napisz u mnie.
  chevval.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny fotoreportaż! Zdjecia są świetne i świetnej jakosci! ♥
  Buziaki ;*

  czytruska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny fotoreportaż! Doskonałe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne zdjęcia! Szczególnie te tramwajowe. Mają fajny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne zdjęcia i interesujący post :)

  zapraszam : www.suena18.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam!
Dziękuję za każdy komentarz!
Dodaj swojego bloga a na pewno go odwiedzę.

Wybrane dla Ciebie

instagram @lexaandra

Copyright © Życiowa sałatka